Поради батькам щодо підготовки дітей до школи

Не залякуйте дітей школою, це призведе до небажання дитини йти туди. Особливо небезпечно це стосовно боязких, невпевнених у собі дітей.
Виявляйте цікавість до індивідуальності дитини, її внутрішнього світу.
Суворість і доброзичливість у вихованні дітей повинні бути помірними.
 Сприяйте добрим взаємостосункам вашої дитини з однолітками, бо якщо їх немає, виникає відчуття напруги і хвилювання, що призводить до появи відчуття неповноцінності, агресивності.
У дитини може сформуватися негативне ставлення до дітей, до школи.
Головну увагу при формуванні невимушеності в спілкуванні з дорослими приділяйте сюжетно-рольовій грі (гра в школу, програвайте роль учителя).
Для формування адекватного рівня спілкування і взаємодії дитини з однолітками використовуйте ігри, за правилами яких діти змушені узгоджувати свої дії для виконання спільного завдання.
Для формування внутрішньої позиції дитини, розвитку її адекватної оцінки та самооцінки, використовуйте режисерські ігри, в яких носіями ролей виступають іграшки (ляльки, тварини), дитина сама створює і реалізовує сюжет гри, одночасно виконуючи різні ролі.
Для формування навчальної діяльності застосовуйте дитяче експериментування, у процесі якого діти «відкривають» нові сторони і якості об'єктів, нові знання народжують нові питання.

Правила домашньої самопідготовки для батьків майбутнього першокласника, який відстає в засвоєнні матеріалу

Саджаючи дитину за виконання завдань, приверніть її до себе. Не треба нотацій: «Ти відстаєш, тому будемо займатися разом». Краще скажіть так: «Давай-но, подивимось, що нам задавали? Мені буде дуже цікаво попрацювати з тобою».
Не виконуйте всю роботу за дитину, навчатися треба їй, а не вам.
Не   втрачайте   надію,   якщо сумісна   праця   не   принесла одразу позитивних
результатів - відпочиньте, відірвіться,  погуляйте  на вулиці.  А  потім  знову беріться за діло.   Не  треба, перетворювати її на катування.  Н
е докоряйте під час занять: «Як ти не можеш зрозуміти! Це ж елементарно!». Краще відкладіть заняття до наступного дня. Неможливо отримати миттєвий результат.
Виберіть оптимальний час для виконання завдань - 16-17 година, коли дитина відпочила після школи Завжди починайте із самого важкого, поки дитина зосереджена, потім можна виконувати ще щось.
           Якщо дитина погано читає, не змушуйте її робити це. Намагайтеся переконати її читати вголос щодня по : 11 - 15 хвилин
           Частіше хваліть малюка за будь-які перемоги, не акцентуйте увагу на невдачах.

Пам’ятка батькам майбутнього першокласника

1.Любіть дитину.  Не забувайте  про тілесний  контакт із  нею.  Знаходьте радість у спілкуванні з дітьми. Дайте дитині місце в сім'ї.
2. Хай не буде жодного дня без прочитаної книжки.
3. Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення. Цікавтеся справами та проблемами дитини.
4. Дозвольте дитині малювати, розфарбовувати, вирізувати, наклеювати, ліпити.
5. Відвідуйте театри, організовуйте сімейні екскурсії містом.
6. Надайте перевагу повноцінному харчуванню дитини, а не розкішному одягу.
7. Обмежте перегляд телепередач, ігри на комп'ютері до ЗО хвилин.
8. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.
9. Не робіть із дитини лише споживача, хай вона буде рівноправним членом сім’ї  зі своїми правами і обов'язками.
10. Пам'ятайте, що діти – не тільки продовжувачі наших особистих умінь і здібностей.