"ПІОНЕРСЬКА ДРУЖИНА "СОНЯШНИК"

/Files/images/PB230059.JPG

Девіз дружини

«ТВОРИ, СПОСТЕРІГАЙ, ШУКАЙ І СВІТ НАВКОЛО ПІЗНАВАЙ!»

Емблема піонерської організації

/Files/photogallery/2/емблема.JPG

Гімн піонерської дружини

"СОНЯШНИК"

"ВЕСЕЛКОВА"

Про калину пісня лине, до неба злітає.
Гей, родино, Україна веселкою грає.
Синє небо обіймає золоті роздоли,
Нас чекає, зустрічає веселкова доля.
ПРИСПІВ: Хай у кожному серці,
Наче сонячна мрія,
Розквітає веселка
На добро і надію (2 р.)
Понад світом дивоцвітом веселка іскриться.
Будем дбати, шанувати прадавні криниці:
Ярославові поради, Кобзареве слово,
Честь козацької громади, солов’їну мову.
ПРИСПІВ
/Files/images/PA130828.JPG

СТАТУТ

ПІОНЕРСЬКОЇ ДРУЖИНИ « СОНЯШНИК»

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.Піонерська дружина «Соняшник» є громадським, створеним на добровільних засадах, самодіяльним об’єднанням дітей та підлітків.
2. У своїй діяльності шкільна піонерська дружина керується Конституцією України, чинним законодавством та цим Статутом.
3. Піонерська дружина «Соняшник» взаємодіє з державними органами, громадськими об’єднаннями, які додержуються демократичних та гуманістичних принципів, тісно співпрацює з батьками дітей та підлітків.
4. Основною метою діяльності дружини є захист прав та інтересів своїх членів, об’єднання зусиль для добрих і корисних справ, розвитку здібностей підростаючого покоління.
5. Піонерська дружина виступає проти політизації дитинства, будь-якої монополії в дитячому русі, за співробітництво на засадах партнерства з усіма гуманістичними об’єднаннями.

ЗАВДАННЯ ПІОНЕРСЬКОЇ

ДРУЖИНИ

1. Згуртування дітей та підлітків з метою вироблення навичок виконання добрих і корисних справ, розвиток різноманітних здібностей підростаючого покоління.
2. Виховання у дітей віри в себе, у свої сили, любові до родини, до краю, в якому народився.
3. Пізнання та примноження краси природи.
4. Утвердження, збереження та примноження традицій свого народу.
5. Знайомство з історичним минулим України.
6. Виховання підростаючого покоління в дусі поваги до старших, піклування про молодших, своїх рідних, близьких та друзів.
7. Надання волонтерської допомоги інвалідам, ветеранам та людям похилого віку.
8. Прищеплення любові до праці.

ЧЛЕНИ ПІОНЕРСЬКОЇ ДРУЖИНИ

1. Членами піонерської дружини «Соняшник» можуть бути діти (підлітки) незалежно від національності та соціального походження. Вступ ворганізацію дітей проводиться, як правило, зі згоди батьків або осіб, що їх замінюють.
2. Прийом до організації здійснюється з 10 років, а до загонів барвінчат, що є супутниками піонерських загонів, з 7 років (2-й клас). Член організації може вибути за власним бажанням, повідомивши про це первинний піонерський колектив, може бути виключений з організації за вчинки, несумісні зі Статутом і Програмою піонерської організації ( ФДОУ).
3. Умови та ритуал прийому визначаються в школі.
4. Члени піонерської організації мають право: · брати участь у зборах, засіданнях Ради піонерської дружини; · засіданнях виборних органів організації, у обговоренні питань її діяльності; · обирати і бути обраними в органи самоврядування; · отримувати інформацію про діяльність піонерської організації, відповіді з приводу своїх звернень та критичних зауважень; · захищати свою позицію при вирішенні будь-якого питання в організації; · входити до складу громадського об’єднання, діяльність якого не суперечить чинному законодавству; · вносити пропозиції щодо покращення роботи піонерської організації.
5 Член піонерської дружини зобов’язаний: · дотримуватись вимог Статуту; · піклуватися про поповнення своєї організації; · бути гідним звання піонера.

ПЕРВИННИЙ КОЛЕКТИВ ПІОНЕРСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Основною структурною ланкою піонерської організації є первинний колектив, який створюється за бажанням дітей, при наявності не менше 3 членів і керівника.

КЕРІВНИЙ ОРГАН ПІОНЕРСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

1. Найвищим органом самоврядування шкільної піонерської дружини «Соняшник» є загальношкільні піонерські збори, які проводяться раз на рік.
2. Загальношкільний піонерський збір приймає Статут та Програму організації, обирає голову Ради піонерської дружини.
3. Засідання Ради дружини проводиться один раз на місяць.
4. Збори та засідання можуть бути організаційними, підсумковими, запланованими, терміновими, робочими та урочистими.

СИМВОЛИ. АТРИБУТИ ТА РИТУАЛИ ШКІЛЬНОЇ ПІОНЕРСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Шкільна піонерська організація, як і ФДОУ, має свої символи: прапор та краватку семи кольорів, девіз та емблему; для барвінчат - значок «Барвінок». Краватка семи кольорів - це символ чистоти, мальовничості, життєрадісності дитинства, незалежності від будь-яких політичних партій, рухів. Краватку члени піонерської організації можуть носити щоденно за бажанням, але обов’язково в урочисті дні. Гімн піонерів України та піонерської шкільної організації – «Веселкова». Девіз піонерської дружини «Соняшник» – «Твори, спостерігай, шукай і світ навколо пізнавай!».

Урочиста обіцянка вступаючого до піонерської організації:

“Я, (прізвище, ім’я), вступаючи до Федерації піонерських організацій України, обіцяю жити за законами єдності слова та діла, честі і совісті, дружби і товариськості, турботи і милосердя”.